Trusted
21,657
edits
Tag: 2017 source edit |
Tag: 2017 source edit |
||
Line 85: | Line 85: | ||
!''Star Trek'' role(s) | !''Star Trek'' role(s) | ||
!''Doctor Who'' role(s) | !''Doctor Who'' role(s) | ||
|- | |||
|[[Nana Visitor]] | |||
|[[memoryalpha:Kira Nerys|Kira Nerys]] | |||
|[[Olivia Colasanto]] | |||
|- | |||
|[[Alexander Siddig]] | |||
|[[memoryalpha:Julian Bashir|Julian Bashir]] | |||
|[[Rosto]]<br>[[Nemo]]<br>[[Sultan (1001 Nights)|Sultan]]<br>[[Marcus Gifford]] | |||
|- | |||
|[[Chase Masterson]] | |||
|[[memoryalpha:Leeta|Leeta]] | |||
|[[Vienna Salvatori]]<br>[[Peggy Brooks]] | |||
|- | |- | ||
|[[John de Lancie]] | |[[John de Lancie]] | ||
Line 90: | Line 102: | ||
|[[Allen Shapiro]] | |[[Allen Shapiro]] | ||
|- | |- | ||
|[[Daphne Ashbrook | |[[Daphne Ashbrook]] | ||
|[[memoryalpha:Melora Pazlar|Melora Pazlar]] | |[[memoryalpha:Melora Pazlar|Melora Pazlar]] | ||
|[[Grace Holloway]] | |[[Grace Holloway]]<br>[[Perfection (The Next Life)|Perfection]]<br>[[Ruth Matheson]] | ||
|- | |- | ||
|[[Amy Benedict]] | |[[Amy Benedict]] |